Ludowy Klub Jeździecki

"Ostroga" Opole

45-836 Opole,
ul. Wrocławska 172,

tel. (77) 457 23 31,
       609 250 754

 

biuro@ostroga.opole.pl

 

Rejestr, numery identyfikacyjne:
KRS: 0000084808
NIP: 754-18-03-932

REGON:530503819
 

 

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy  Bank Rolników

50 8898 0003 2001 0000 3359 0001


Jeżdziecki Hubertus w 100-lecie Niepodległości.

Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego


Przygotowanie i udział zawodników w zawodach jeździeckich.
Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego

Jazda konna ; Przygoda z końmi i przyrodą.
Zadania współfinansowane przez Prezydenta Opola

 
Program Klub 2018
Zadanie współfinansowane przez MSiT

 


Zajęcia plastyczne i sportowe dla jeźdźców – z dala od alkoholu. Wakacyjny projekt realizowany w LKJ "Ostroga" dobiegł końca.

  
Projekt finansowany przez Urząd Miasta Opola

Zdjęcia

Wraz z końcem wakacji w LKJ „Ostroga” zakończony został  projekt pod nazwą „Zajęcia plastyczne i sportowe dla jeźdźców – z dala od alkoholu”.

Był to projekt alternatywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież podczas ostatnich 2 tygodni letnich wakacji. W zajęciach plastycznych i zajęciach jazdy konnej wzięły udział dzieci z 2 świetlic środowiskowych: OAZA i NARNIA przybyłe do „Ostrogi” dzięki Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Opolu „Horyzont”. Zajęcia były dla dzieci bezpłatne, gdyż projekt finansował Urząd Miasta Opole.   

27 uczestników, a więc o 13 osób więcej, niż zaplanowano (czyż jednak można było odmówić dzieciom radości kontaktu z końmi?), uczyło się jeździć konno, opiekować się końmi i rysować. Tematem rysunków były głównie konie, na których dzieci jeździły, ale także bezpieczny, rodzinny, nie skażony uzależnieniami sposób spędzania czasu. Ciekawy dla dzieci okazał się pokaz codziennej pielęgnacji kopyt końskich i fachowego kucia koni przeprowadzony przez kowala. Dzieci po raz pierwszy spotkały się w „Ostrodze” z rzadkim zawodem kowala. 14 wolontariuszy-klubowiczów (1 wolontariusz przy każdym dziecku ze świetlicy), również skorzystało  z zajęć a jednocześnie pomagało początkującym jeźdźcom oraz dzieliło się z nimi własnym doświadczeniem jeździeckim i plastycznym (kilku z nich chodzi do szkoły plastycznej). Wolontariusze pomagali także zaprzyjaźniać się z końmi i integrować z nowym dla nich środowiskiem jeździeckim.

 

Chyba wszyscy byli zadowoleni a może nawet zafascynowani. Widać to z rysunków, które wykonali (są na nich konie w gwiazdki!!!) oraz ze zdjęć, które wkrótce umieścimy. Liczymy na to, że pasja jeździecka, którą od dawna zarażeni są wieloletni jeźdźcy z klubu „Ostroga” Opole, została zaszczepiona także dzieciom ze świetlic i że nie raz jeszcze spotkamy się z nimi na jeździeckich zajęciach rekreacyjnych a z czasem na parkurach, gdzie osiągać będą wysokie wyniki sportowe rozsławiając Opole – miasto, w którym zaczęły uczyć się jeździć konno.

Kolaż wykonany przez Panią Danutę Kasprzyk z prac plastycznych dzieci, które przez 2 ostatnie tygodnie sierpnia 2015 r. uczestniczyły w projekcie realizowanym przez nasz Klub dla świetlic środowiskowych.

Lidia Twardowska-Gajda

   

Kolaż wykonany przez Panią Danutę Kasprzyk z prac uczestników zajęć.