Ludowy Klub Jeździecki

"Ostroga" Opole

45-836 Opole,
ul. Wrocławska 172,

tel. (77) 457 23 31,
       609 250 754

 

biuro@ostroga.opole.pl

 

Rejestr, numery identyfikacyjne:
KRS: 0000084808
NIP: 754-18-03-932

REGON:530503819
 

 

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy  Bank Rolników

50 8898 0003 2001 0000 3359 0001


Jeżdziecki Hubertus w 100-lecie Niepodległości.

Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego


Przygotowanie i udział zawodników w zawodach jeździeckich.
Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego

Jazda konna ; Przygoda z końmi i przyrodą.
Zadania współfinansowane przez Prezydenta Opola

 
Program Klub 2018
Zadanie współfinansowane przez MSiT

 


Wrześniowe sparingi CZiBO w 2017 r. w LKJ „Ostroga”. Podsumowanie

 

 

We wrześniu 2017 r. na terenie LKJ „Ostroga” w Opolu rozegrane zostały 2 sparingi jeździeckie CZiBO: 16 września w ujeżdżeniu i 30 września w skokach przez przeszkody. Obydwa sparingi przekroczyły oczekiwania Organizatora - społecznie działającej Grupy CZiBO oraz patrona Grupy - LKJ „Ostroga”.Po raz pierwszy w historii sparingów CZiBO zawodnicy rywalizowali w konkurencji ujeżdżenia. Zgłosiło się do niej aż 25 par (koń-jeździec) – zarówno  zawodnicy z licencją

jak i jeźdźcy rekreacji . Oceny sędziowskie na sparingu szczególnie cenne były dla tych drugich – pozwoliły im na zweryfikowanie własnych ocen swoich umiejętności , zachęciły do podnoszenia jeździeckiego poziomu, pomogły podjąć decyzję co do dalszej drogi rozwoju. Wielu zdecydowało, że warto poświęcić czas tej konkurencji aby startować w kolejnych sparingach i zawodach. Tym samym osiągnięte zostały główne cele sparingu CZiBO – rozwijanie zainteresowań sportowych, ułatwienie pierwszych startów w zawodach (sparing rządzi się prawami zawodów), otwieranie drogi do czworoboków i parkurów na zawodach regionalnych i wyższej rangi.

 

Rekord ilości jeźdźców osiągnął sparing w skokach przez przeszkody. Do „Ostrogi” zjechały 53 konie. Warto wspomnieć, że pierwszy sparing CZiBO sprzed kilku lat liczył 15 koni i stopniowo ta ilość wzrasta i zatacza coraz szersze kręgi – sparing gościł zawodników nie tylko z Opolszczyzny ale także z Dolnego i Górnego Śląska, z Małopolski a nawet z Czech. Wśród nich byli początkujący ale także wytrawni zawodnicy z licencją, dla których sparing był rodzajem treningu zwłaszcza dla ich młodych koni. Możliwość sprawdzenia i oswojenia z parkurami młodych koni, to kolejny cel sparingów CZiBO, który został osiągnięty.

Wszystkie cele osiągnięto zapełniając jednocześnie jeździecką niszę zgodnie z oczekiwaniami jeździeckiego środowiska.

 

Pomysłodawcą i głównym realizatorem sparingów CZiBO jest Włodzimierz Gajda.

 

Wyniki – Ujeżdżenie: https://zawodykonne.com/zawody/wgajda/79

Wyniki – skoki: https://zawodykonne.com/zawody/wgajda/81      

L.