Ludowy Klub Jeździecki

"Ostroga" Opole

45-836 Opole,
ul. Wrocławska 172,

tel. (77) 457 23 31,
       609 250 754

 

biuro@ostroga.opole.pl

 

Rejestr, numery identyfikacyjne:
KRS: 0000084808
NIP: 754-18-03-932

REGON:530503819
 

 

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy  Bank Rolników

50 8898 0003 2001 0000 3359 0001


Jeżdziecki Hubertus w 100-lecie Niepodległości.

Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego


Przygotowanie i udział zawodników w zawodach jeździeckich.
Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego

Jazda konna ; Przygoda z końmi i przyrodą.
Zadania współfinansowane przez Prezydenta Opola

 
Program Klub 2018
Zadanie współfinansowane przez MSiT

 


Bieg myśliwski 2008. Nie ma jak w "Ostrodze".

Aut. Andrzej Cieślak, Małgorzata Besz-Janicke, Jolanta Lechka. Fot. Małgorzata Żółtańska.

 

Zobacz Galerię. Fot. Małgorzata Żółtańska

„Nie ma jak w Ostrodze ...”

Jak co roku od ponad 30 lat, przedostatnia sobota października dla wszystkich, którym bliski jest klub „Ostroga” Opole, jest dniem zarezerwowanym w kalendarzu. Tego dnia obecność w Bierkowicach  jest obowiązkiem połączonym z przyjemnością. Nie inaczej było w tym roku.

Wspaniała pogoda, bogaty program przygotowanych imprez towarzyszących i oczywiście „magia Ostrogi” sprawiły, że frekwencja była bardzo duża. Frekwencja dotyczyła zarówno jeźdźców jak i obserwatorów.

Już od wczesnych godzin porannych osoby odpowiedzialne za poszczególne punkty obchodów dnia Św. Huberta w „Ostrodze”, dokonywały wszelkich starań, aby wszystko to, co zaplanowano, odbyło się na jak najwyższym poziomie. Tradycyjnie więc, w tym dniu „Ostroga” pokazała swoim gościom wszystko, co najlepsze..

Rozpoczęto konkursem sprawnościowym (wyniki, relacja Jolanta Lechka), w którym udział wzięły klubowe konie z niezbyt jeszcze doświadczonymi jeźdźcami oraz goście o podobnym poziomie umiejętności. Zawodnicy pokonywali dość trudny technicznie tor przeszkód przygotowany przez Jolę Lechką, Agnieszkę Bielak i Kasię Kałwak, mający na celu pokazanie podstawowego wyszkolenia, z naciskiem na dobrą zabawę.

Następnie hipodrom opanowali skoczkowie (wyniki, relacja Małgorzata Besz-Janicka), a więc największa grupa uczestników dwóch konkursów skoków. Oglądaliśmy dwie serie konkursu skoków. Serią A, w której zaprezentowała się odnosząca znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej grupa zawodników startująca na kucach, oraz serię B, w której na starcie stanęli amatorzy. Jako że były to konkursy zwykłe (na czas), to oczywiście emocji nie zabrakło. W samo południe przyszedł czas na zawodowców, którzy wzięli udział w niezwykle widowiskowym konkursie 5 barier. Emocje, jakie wywołał ten konkurs, spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagającej części publiczności. Słowa uznanie i duże brawa należą się pomysłodawczyni i przygotowującej te konkursy - Gosi Jagieluk i osobom jej pomagającym.

Wszystkie konkursy wyłoniły swoich zwycięzców, bardzo skrupulatnie pilnowała tego komisja sędziowskaw składzie: Anna Młyńczyk, Danuta Struk i Łukasz Dziarmaga. Zwycięzcy konkursów otrzymywali upominki ufundowane przez organizatorów, a wszystkie startujące konie dekorowane zostały pamiątkowymi flo. W tym dniu nie były najważniejsze zajęte miejsca - wygrali wszyscy, którzy byli w tym czasie w Opolu – Bierkowicach.

Uczestników Wielkiej Gonitwy Hubertusowej w Ostrodze do prezentacji przyprowadził najlepszy, jakiego znam w tej roli, Master gonitwy Ryszard Jóźwicki. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi w takich sytuacjach procedurami. Gonitwa przeniosła się na klubową łąkę. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Były więc sytuacje ekstremalne, mrożące krew w żyłach pościgi i na szczęście niegroźne upadki. Nad całością cały czas czuwali w czubie Rysiek Jóźwicki  i zamykający stawkę uczestników Włodek Gajda. Po kilkunastu minutach gonitwy, sztuka zerwania lisiej kity z ramienia Romka Moczydłowskiego (tegoroczny Lis ) udała się Heńkowi Poledni ze stajni w Szczedrzyku i to on właśnie został zwycięzcą tegorocznego Hubertusa w Ostrodze – gratulacje !!!
 


Henryk Polednia na KORSICE. Fot. Małgorzata Żółtańska

Jeździeckie święto w Ostrodze nie zakończyło się na tym. Na hipodromie głównym organizatorzy przygotowali bufet z tradycyjnym bigosem i grzańcem oraz ognisko, przy którym do późnych godzin wieczornych, jak nakazuje tradycja, wszyscy biesiadowali. Na zakończenie nie mogło zabraknąć chóralnego „Nie ma jak w Ostrodze ... ”, co jest chyba najlepszym dowodem na to, że tegoroczny Hubertus przechodzi do historii jako kolejny bardzo udany.

Andrzej Cieślak

Uczestnicy Biegu 2008
Goście:

 1. Sebastian Gruszka - SZAFIR, stajnia Brynica
 2. Justyna Kliszewska, CZESTER, stajnia Zdybowisko
 3. Zofia Kociołek, AGISAN, stajnia Zdybowisko 
 4. Roman (Gucio) Moczydłowski  - BALLADYNA  - "lis"
 5. Jerzy Rozwód  - PETI, stajnia Lewin Brzeski
 6. Katarzyna Stępień - CYNIA, Panteroza Gosławice
 7. Renata Waliczek - KALA, niezrzeszona
 8. Ada Wócikowska - IBIZA, stajnia Zdybowisko
 9. Magdalena Zaborska - FAMIR, stajnia Brynica
 10. Joanna Zdybowicz - SANDRA, stajnia Zdybowisko
 11. Piotr Zdybowicz -..., stajnia Zdybowisko

  Gospodarze
 12. Janusz Cwielung - DRYF, LKJ "Ostroga" Opole (niezrzeszony)
 13. Włodzimierz Gajda - LIQUITO, LKJ "Ostroga" Opole - kontr master
 14. Katarzyna Iżykowska - DĄB, LKJ "Ostroga" Opole (wycofała się z biegu)
 15. Witold Iwaszkiewicz - ILUZJA, LKJ "Ostroga" Opole (niezrzeszony)
 16. Ryszard Jóźwicki - DWORKA, LKJ "Ostroga" Opole - master  
 17. Katarzyna Kałwak - DEMIR,  LKJ "Ostroga" Opole (niezrzeszonya)
 18. Martyna Kisielewska - SEGURA, LKJ "Ostroga" Opole (tylko prezentacja)
 19. Jolanta Lechka - BILON, LKJ "Ostroga" Opole (wycofała się z biegu)
 20. Henryk Polednia  - KORSIKA, LKJ "Ostroga" Opole